Akce pro veřejnost v jižních Čechách

Vycházka s pozorováním ptactva „Festival ptactva 2017“ proběhne jako již tradičně i na Blatensku. Pro zájemce ji uspořádají ornitologové (členové České společnosti ornitologické a její jihočeské pobočky Jihočeského ornitologického klubu) ze ZO ČSOP 20/04 Blatná - kontaktní osobou je Petr Pavlík a ukázky kroužkování (v rámci výzkumu ptačích populací) zajistí kroužkovatelé Petr a Martina Loudovi a Jaroslav Fořt. 

Vycházka k rybníku Starému u TCHOŘOVIC u Blatné se koná v neděli 1. 10. 2017 a sraz je v 8:45 u vlakové zastávky ve TCHOŘOVICÍCH ( 49.4386167N, 13.8099764E ), Vycházka povede k rybníku Starému a Radovu (Starý je dlouhodobě upuštěn a je šance vidět zejména bahňáky). Bude možné zhlédnout ukázku kroužkování (v rámci dlouhodobého výzkumu ptačích populací na Blatensku). S velkou pravděpodobností bude možné pozorovat mimo jiné volavky popelavé i bílé, kormorány, racky, různé kachny a bahňáky, orly mořské a možná i orlovce. Dalekohledy a obuv odolávající mírnému vlhku lze doporučit, k dispozici budou i velké stativové dalekohledy a mnoho informačních materiálů o ptácích a jejich ochraně, vycházka potrvá maximálně do 12 hodiny. Kdo se mailem předem nahlásí a přijede do 7:00 může se s kroužkovateli zúčastnit i začátku kroužkovací akce (odchyt bahňáků).

Kontakt na organizátory: csopblatna(zavinac)seznam.cz

__________________________________________________________

Ornitologická středa - setkání členů a příznivců JOK se koná každou první středu v měsíci v Klubu malých pivovarů od 19 hodin. Na programu je povídání u piva, aktuální informace z domova i ze světa, popř. promítání fotografií. 

__________________________________________________________